Spartanburg Sports Radio

Master HS Basketball Schedule

Here is the full High School Basketball Schedule for the teams in our listening area.

 

*Denotes region game

 

November 26

Landrum @ Thomas Jefferson

Boiling Springs @ Chesnee

 

November 27

Union County @ Chapman

Woodruff @ Broome

Charlotte Christian @ Dorman

Spartanburg @ Westside

Gaffney @ York

 

November 28

Mauldin @ Greer

 

November 29

SCA @ Union

Chesnee vs JL Mann (FBI Tip-off @ Dorman)

Broome @ Crest

Chapman @ Clinton

Dorman vs High Point Academy (FBI Tip-off @ Dorman)

Laurens vs Woodruff (FBI Tip-off @ Dorman)

 

November 30

HPA vs Byrnes (FBI Tip-off @ Dorman)

Landrum vs Spartanburg (FBI Tip-off @ Dorman)

Gaffney @ Union

Blacksburg @ Chesnee

Woodruff @ Chapman

Boiling Springs @ Broome

Dorman vs Greer Charter(FBI Tip-Off)

 

 

December 1

Dorman VS Oak Hill Academy (Battle at the Rock in Rock Hill)

 

December 3

Thomas Jefferson @ Landrum

Broome @ Union

East Rutherford @ Chesnee

 

December 4

HPA @ Blue Ridge

Landrum @ Chesnee

Chapman @ Union

Woodruff @ 96

Spartanburg @ Northwestern

Byrnes @ Greer

December 5

Greenwood @ Dorman

York @ Gaffney

Westside @ Spartanburg

December 6

Woodruff @ Broome

Greer @ Mauldin

December 7

HPA @ McCormick

SCA @ Landrum

Union @ Gaffney

Chesnee @ East Rutherford

Broome @ Boiling Springs

Dorman vs Opponent Unknown (Bojangles Bash Ridgeview HS)
Greenville Tech Charter vs Spartanburg

Byrnes @ Nation Ford

 

 

December 11

HPA @ Dixie

Landrum @ Blacksburg*

Union @ SCA

Chesnee @ Woodruff

Crest @ Broome

Blue Ridge @ Chapman

Mauldin @Dorman*

Boiling Springs @ Spartanburg *

Hillcrest @ Byrnes*

Gaffney at Riverside*

 

December 12

East Rutherford @ Greer

 

December 13

Calhoun Falls Charter @ HPA

Chesnee @ Boling Springs

Clinton @ Chapman

Greer @ Union

 

December 14

Southside Christian @ Landrum*

Union @ Broome

Chesnee @ Greer

Chapman @ Woodruff

Byrnes @ Boling Springs*

Dorman @ Gaffney*

Spartanburg @ Hillcrest *

 

December 15

96 @ Woodruff

Dorman vs Opponent unknown (FBI Showcase at Lexington HS)

 

December 16

No Games

December 17

No games

 

December 18

Greenville Tech Charter @ Landrum*

Chapman @ Blue Ridge

Greer @ East Rutherford

Spartanburg @ Dorman*

Gaffney @ Hillcrest*

Byrnes @ Riverside*

Boiling Springs @ Mauldin*

 

December 19

Chesnee @ Blacksburg

 

December 20

HPA @ York Prep

Landrum vs opponent unknown (Smoky Mountain Classic TN)

Chapman vs opponent unknown (Smoky Mountain Classic TN)

Union @ Greer

Brooklyn Cayce @ Dorman

 

December 21

Blacksburg @ HPA

Landrum vs Unknown (Smoky Mountain Classic)

Woodruff @ Chesnee*

Gaffney @ Spartanburg*

Byrnes @ Mauldin*

Dorman vs Unknown (Seahawk Holiday Classic, Hilton Head)

 

December 22

Landrum vs Unknown (Smoky Mountain Classic)

Chapman vs opponent unknown (Smoky Mountain Classic TN)

Dorman vs opponent unknown (Seahawk Holiday Classic)

December 23

Dorman vs Unknown (Seahawk Holiday Classic)

 

December 26

Union vs Unknown (Cumberland Falls, Corbin KY)

 

December 27

Blue Ridge vs Landrum (Battle of the border)

Chapman vs Thomas Jefferson (Battle of the border)

Broome vs Unknown (Apple Classic, West Oak)

Chesnee vs Fort mills (Lowes Roundball Classic)

Union vs Unknown (Cumberland Falls, Corbin KY)

Greer vs Unknown (North Henderson Invitational)

Byrnes vs Unknown (C. Dan Joyner Classic, Greenville)

Spartanburg vs Unknown (Clover Bennie Memorial)

Gaffney vs High Point Academy (Battle of the Border)

Boiling Springs vs Unknown (Bluffton Tournament)

 

December 28

HPA vs Unknown (Battle of the Border)

Landrum vs Unknown (Battle of the Border)

Chapman vs Unknown (Battle of the Border)

Broome vs Unknown (Apple Classic, West Oak)

Chesnee vs Unknown (Lowes roundball classic

Union vs Unknown (Cumberland Falls, Corbin KY)

Woodruff vs Unknown (Claw Classic)

Greer vs Unknown (North Henderson Invitational)

Byrnes vs Unknown (C. Dan Joyner Classic, Greenville)

Spartanburg vs Unknown (Clover Bennie Memorial)

Dorman vs Unknown (Chick-fil-a classic, Richland NE)

Gaffney vs Unknown (Battle of the Border)

Boiling Springs vs Unknown (Bluffton Tournament)

 

December 29

HPA vs Unknown (Battle of the Border)

Landrum vs Unknown (Battle of the Border)

Chapman vs Unknown (Battle of the Border)

Broome vs Unknown (Apple Classic, West Oak)

Woodruff vs Unknown (Claw Classic)

Chesnee vs Unknown (Lowes roundball classic

Union vs Unknown (Cumberland Falls, Corbin KY)

Greer vs Unknown (North Henderson Invitational)

Byrnes vs Unknown (C. Dan Joyner Classic, Greenville)

Spartanburg vs Unknown (Clover Bennie Memorial)

Dorman vs Unknown (Chick-fil-a classic, Richland NE)

Gaffney vs Unknown (Battle of the Border)

Boiling Springs vs Unknown (Bluffton Tournament)

 

December 30

Byrnes vs Unknown (C. Dan Joyner Classic, Greenville)

Dorman vs Unknown (Chick-fil-a classic, Richland NE)

 

January 3

Chesnee @ Chase

 

January 4

Landrum @ St. Josephs*

Clinton @ Union*

Woodruff @ Newberry*

Broome @ Southside*

Carolina @ Chapman*

Greer @ Byrnes

Dorman @ Hillcrest*

Northwestern @ Spartanburg

Riverside @ Gaffney*

 

January 5

HPA vs Hemingway (1a North-South Challenge @ Great Falls HS)

Chesnee @ Landrum

 

January 8

HPA @ Whitmire

Greer Middle College @ Landrum*

Union County @ Woodruff *

Chesnee @ Carolina*

Broome @ Spartanburg Christian

Southside @ Chapman *

Greenville @ Greer*

Byrnes @ Gaffney*

Dorman @ Boiling Springs*

Mauldin @ Spartanburg*

 

January 11

Ware Shoals @ HPA

Landrum @ Brashier Middle College*

Chapman @ Broome*

Emerald @ Woodruff*

Mid-Carolina @ Union*

Southside @ Chapman*

Greer @ TR*

Gaffney @ Boiling Springs*

Spartanburg vs Byrnes*

Riverside @ Dorman*

January 14

HPA @ SC Deaf and Blind

January 15

McCormick @ HPA

Christ Church @ Landrum*

Chapman @SCA

Broome @Chesnee*

Union @ Newberry*

Mid-Carolina @ Woodruff*

Greer @ Berea*

Boiling Springs @ Hillcrest*

Byrnes @ Dorman*

Spartanburg @ Riverside*

Mauldin @ Gaffney*

 

January 18

Dixie @ HPA

Landrum @ Blacksburg*

Woodruff @ Clinton*

Chesnee @ Chapman*

Union @ Emerald*

Broome @ Carolina*

Blue Ridge @ Greer*

Boiling Springs @ Byrnes

Gaffney @ Dorman*

Hillcrest @ Spartanburg*

 

January 21

Chesnee vs Clover (MLK Showcase, York)

 

January 22

HPA @ Calhoun Falls Charter

Landrum @ Southside Christian*

Newberry @ Woodruff*

Union @ Clinton*

Broome @ Southside*

Chapman @ Carolina*

Greer @ Eastside*

Byrnes @ Hillcrest*

Dorman @ Mauldin*

Spartanburg @ Boling Springs*

Riverside @ Gaffney*

 

January 25

Greenville Tech Charter @ Landrum*

Carolina @ Chesnee*

Woodruff @ Union*

Spartanburg Christian @ Broome

Chapman @ Southside*

Tr @ Greer*

Byrnes @ Riverside*

Dorman @ Spartanburg*

Hillcrest @ Gaffney*

Mauldin @ Boiling Springs*

January 28

York Prep @ HPA

 

January 29

Sc Deaf and Blind @ HPA

St joes @ Landrum *

Broome @ Chapman*

Chesnee @ Southside*

Woodruff @ Emerald

Union @ Mid-Carolina*

Berea @ Greer*

Boling springs @ Riverside*

Mauldin @ Byrnes*

Hillcrest @ Dorman*

Spartanburg @ Gaffney*

 

January 31

SCA @ Chapman

 

February 1

Whitmire @ HPA

Landrum @ Greer Middle College*

Chesnee @ Broome*

Woodruff @ Mid-Carolina*

Newberry @ Union*

Greer @ Blueridge*

Boiling Springs @ Dorman*

Gaffney @ Byrnes*

Spartanburg @ Mauldin*

February 4

HPA @ Ware Shoals

 

February 5

Landrum @ Brashier Middle College*

Carolina @ Broome*

Chapman @ Chesnee*

Clinton @ Woodruff*

Emerald @ Union*

Eastside @ Greer*

Dorman @ Byrnes*

Riverside @ SHS*

Gaffney @ Mauldin*

Hillcrest @ BS*

 

February 7

Christ Church @ Landrum*

Greer @ Greenville*

 

February 8

Byrnes @ SHS*

Dorman @ Riverside*

BS @ Gaffney*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *